Drukuj
Odsłony: 1668

Wraz z rozpoczęciem Wielkiego Postu, rozpoczął się intensywny czas wysiłku fizycznego i duchowego, ujętego w dobrze znanej formule: modlitwa-post-jałmużna. Również i my pragniemy postępować tą drogą, włączając w nią nasze postanowienia wielkopostne. Okres ten rozpoczęliśmy już dniem wynagrodzenia, który poprzedził środę popielcową. Skupienie przeprowadził ks. Dariusz Salamon SCJ z Krakowa.

Mimo, iż okres postu z natury rzeczy jest czasem wyciszenia, nasz rytm obowiązków i codziennych wyzwań pozostał prawie taki sam. Do ważniejszych wydarzeń minionego czasu należały: nadzwyczajne wykłady z fonetyki, które poprowadził aktor z Warszawy p. Stanisław Górka, odwiedziny ekonoma Generalnego, ks. Luki Zottolego z Rzymu, któremu towarzyszył ekonom naszej Prowincji, ks. Marek Romańczyk oraz ks. Tomasz Flak. Ponieważ wiosna zbliża się wielkimi krokami, nie brakowało również pracy w naszym pięknym zabytkowym parku. Sporo czasu poświęciliśmy karczowaniu starych drzew. Nadto nasz codzienny rytm przeplatany był mniejszymi wydarzeniami jak na przykład udział w sympozjach na KUL-u. 

Pewnej niedzieli otrzymaliśmy nawet dosyć nietypową informacje. Do naszego postulatu zawitał niespodziewany gość, którym był borsuk! Niestety nasz zwierzak wybudził się za wcześnie ze swojego snu zimowego, dlatego potrzebował fachowej pomocy i otrzymał ją od pana weterynarza.

 

01.JPG 02.JPG 03.JPG

04.JPG 05.JPG 06.JPG

07.JPG 08.JPG 09.JPG

10.JPG 11.JPG 12.JPG

13.JPG 14.JPG 15.JPG

16.JPG 17.JPG 18.JPG