Ogłoszenia Parafialne – XXIV Niedziela Zwykła

 

      Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i przeżycia Święta Plonów w ubiegłą niedzielę, w tym szczególnie naszemu Chórowi. Dziękuję Ks. Jackowi Szczygłowi za posługę słowa i zachętę do rozważenia daru powołania. Dzisiaj ofiary do puszek są przeznaczone na „fundusz ewangelizacji w środkach masowego przekazu”.

      Obchody liturgiczne tygodnia:

-  we wtorek obchodzimy święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski. Gorąco zapraszamy dzieci i młodzież na wieczorną Mszę św. To jest szczególne święto Młodzieży. Młodzież z RSM-u i LSO proszę o posługę liturgiczną i śpiew.

-  w czwartek wspominamy męczenników: św. Andrzeja Kim Taegon i jego Towarzyszy.

-  w piątek obchodzimy święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.

-  w sobotę obchodzimy wspomnienie bł. Jana od Krzyża, męczennika, sercanina. Jego relikwie wystawione są w naszym prezbiterum (obok tabernculum). Po Mszy św. będzie możliwość ucałowania relikwii bł Jana. W sobotę (z uwagi na dwie Msze św. ślubne) nie będzie adoracji przed wieczorną Mszą św.

           

        Rozpoczyna się już regularny rok formacji duchowej, religijnej i liturgicznej w ramach istniejących w Parafii grup i ruchów. Są to: ministranci i lektorzy (LSO), RSM, Zastęp harcerzy, a z grup i wspólnot dla dorosłych: Róże Różańcowe, SWŚ, Domowy Kościół, Chór Parafialny, Grupa Charytatywna, a także działalność Stowarzyszenia Dobrego Pasterza.

Przypominamy o zapisach do pierwszej Komunii Św. i do bierzmowania. Dotyczy to zwłaszcza dzieci i młodzieży nie uczącej się w naszej pliszczyńskiej szkole.

W przyszłą niedzielę, po Mszy św. o godz. 11.00 pierwsze spotkanie dla Rodziców i Dzieci: kandydatów do pierwszej Komunii w 2019 roku.

Zbliża się pielgrzymka do Częstochowy. Wyjazd w piątek o godz. 7.00 rano z parkingu przy kościele. Bardzo proszę o punktualne przybycie. Proszę, aby dzisiaj lub najpóźniej jutro uregulować wszystkie formalności i dokonać wpłaty. Jeśli Ktoś, wcześniej zgłoszony, nie może jechać to proszę, aby niezwłocznie (najlepiej dzisiaj o tym powiadomił). Do środy będą się mogły jeszcze wpisać na pielgrzymkę Osoby oczekujące. Najpóźniej w środę całą grupę należy już ubezpieczyć. Na pielgrzymkę zabrać: przynajmniej dowód osobisty, ubiór na ewentualną gorszą pogodę, nie zapomnieć o ważnych lekach. Przewidzieć dobre zabezpieczenie swych rzeczy osobistych. Proszę zabrać ze sobą swój własny prowiant, chyba że ktoś zamierza zakupywać posiłki na miejscu. W Częstochowie jest taka możliwość. W drugi dzień pielgrzymki (w sobotę) jest przewidziany wspólny obiad w Łagiewnikach (wliczony już w koszt ogólny). Dokładny plan będzie na bieżąco przedstawiany podczas pielgrzymki.

Dziękujemy za udekorowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. Na sobotę 22 września na godz. 9.00 zapraszamy: Annę i Piotra Nankiewicz, Monikę i Krzysztofa Bondos, Małgorzatę i Wojciecha Szydłowskikch, Zenona Błasik, Włodzimierza Misztal, Jadwigę i Zbigniewa Lis, Magdalenę Lis,  Annę i Krzysztofa Herbut.

 Intencje Mszy św.

Wszystkim parafianom i gościom życzę radosnej Niedzieli i obfitych łask w rozpoczętym tygodniu.

                                                                    Ks. Tadeusz Michałek SCJ, proboszcz