WIELKNANOCNE MSZE ŚW. DZIĘKCZYNNO-BŁAGALNE

z modlitwą:

  o ustanie epidemii,  z prośbą o deszcz  i urodzaje,  o błogosławieństwo Boże i zachowanie pracy,  oddalenie od naszych domów i rodzin wszelkich kataklizmów i nieszczęść  -

dla Parafian z poszczególnych wiosek i ulic będą miały miejsce w kościele:

 

 

Łysaków i Kol. Łysaków:   Wtorek – 05 maj   (Msza św. o godz.  9.00   i   19.00)

Łysaków  (Wymysłów):   Środa – 06 maj  (Msza św. o godz.  9.00   i   19.00)

Łysaków (Pólka):  Czwartek – 07 maj  (Msza św. o godz.  9.00   i   19.00)

Pliszczyn (Wschód):  Piątek – 08 maj  (Msza św. o godz.  9.00   i   19.00)

 

Pliszczyn  (Góry):   Poniedziałek - 11 maj  (Msza św. o godz.  9.00   i   19.00)

Pliszczyn  (domy przy kościele i przy drodze w stronę cmentarza):   Wtorek – 12 maj  (Msza św. o godz.  9.00  i  19.00)

Pliszczyn  (Zagrody):   Środa – 13 maj  (Msza św. o godz.  9.00   i  19.00)

Pliszczyn (domy przy drodze w stronę szkoły i za mostem):  Czwartek – 14 maj  (Msza św. o godz.  9.00   i   19.00)

Kol. Pliszczyn  (domy za i nad cmentarzem): Piątek – 15 maj  (Msza św. o godz.  9.00   i   19.00)

 

Kol. Pliszczyn  (domy nad szkołą i za szkołą - w stronę Łagiewnik):  Poniedziałek - 18 maj  (Msza św. o godz.  9.00  i  19.00)

Łagiewniki:    Wtorek – 19 maj   (Msza św. o godz.  9.00  i  19.00)

Kolonia Łagiewniki:   Środa – 20 maj   (Msza św. o godz.  9.00   i   19.00)

Baszki:  Czwartek – 21 maj  (Msza św. o godz.  9.00   i  19.00)

Baszki  Nowe:  Piątek – 22 maj   (Msza św. o godz.  9.00   i  19.00)

 

Boduszyn   (prawa strona – to ta strona gdzie jest dworek):  Poniedziałek – 25 maj   (Msza św. o godz.  9.00  i 19.00)

Boduszyn   (lewa strona – to ta gdzie są lampy):   Wtorek - 26 maj  (Msza św. o godz.  9.00   i  19.00)

Kolonia Pliszczyn  (domy za torami): Środa – 27 maj  (Msza św. o godz.  9.00   i   19.00)

Kolonia Pliszczyn  „Sikorówka” - Aleja I  i  domy w pobliżu:  Czwartek – 28 maj  (Msza św. o godz.  9.00  i  19.00)

Kolonia Pliszczyn  „Sikorówka” - Aleja II  i  domy w pobliżu:   Piątek – 29 maj   (Msza św. o godz.  9.00   i  19.00)

 

Lublin (przed obwodnicą): ul. Zagrodna i  I część Pliszczyńskiej:  Poniedziałek – 01 czerwiec  (Msza św. o godz.  9.00  i 19.00)

Lublin (za obwodnicą):  ul. Pliszczyńska,  Łysakowska i  Lipeckiego:  Wtorek – 02 czerwiec  (Msza św. o godz.  9.00  i  19.00)

                                           

 Ważne informacje: 

*    Dla większości Parafian będzie to "długo oczekiwana" szczególna okazja do modlitwy we wspólnocie Kościoła, przystąpienia do sakramentów świętych oraz modlitwy w tak ważnych dla nas wszystkich intencjach ...

*    Jeśli na tej Mszy św. nie może uczestniczyć cała rodzina, dobrze byłoby, aby przynajmniej delegat z danego domu i rodziny był obecny.

 *   Podczas tych spotkań w kościele będą podawane także ważne ogłoszenia i decyzje dotyczące przyszłości oraz organizacji życia sakramentalnego podczas pandemii. Jest to także okazja, aby złożyć ofiarę na funkcjonowanie kościoła i parafii.

*  Przypominam, że trzeba mieć ze sobą maseczkę, którą zakładamy. Zachowujemy pewien odstęp od siebie. Kościół jest dezynfekowany.

Podaję link do Wigilii Paschalnej w kościele w Pliszczynie 2020:

Link do życzeń świątecznych Wspólnoty Księży Sercanów w Pliszczynie:

W Wielką Sobotę adorujemy Pana Jezusa w Grobie (od godz. 11.00 do 18.00). Nawet chwila ufnej modlitwy jest źródłem łask, które wypływają z otwartego na Krzyżu Serca Zbawiciela. Zapraszam do osobistej czy rodzinnej modlitwy. Zachowujmy duży odstęp od innych osób (ewentualnie chwilę poczekajmy przed kościołem). W przedsionku znajduje się naczynie z wodą święconą.
 
Wcześniej o godz. 8.00 w kaplicy klasztoru Ciemna Jutrznia.
Oto link do jutrzejszej transmisji ciemnej jutrzni:
https://youtu.be/gA4AFu1lkQk

  Drodzy Parafianie! Rozpoczynając Wielki Tydzień wkraczamy w przeżywanie Świąt naszego odkupienia dokonanego przez cierpienie, śmierć na krzyżu i zmartwychwstanie Syna Bożego naszego Pana Jezusa Chrystusa. W obecnym czasie  szczególnie jednoczymy się z osamotnionym Zbawicielem, aby już wkrótce doświadczyć daru nowego życia i prawdziwej nadziei. Starajmy się wciąż uczestniczyć we Mszy św. i w Liturgii za pośrednictwem licznych mediów. Postaramy się także (choć z pewnym opóźnieniem) dawać relacje z niektórych dni Liturgii w naszym kościele parafialnym (poprzez stronę parafialną i fb).

    W Niedzielę Palmową nie ma uroczystej procesji do kościoła i poświęcenia palm. Liturgię Triduum Paschalnego poprowadzą Księża. Uczestniczą w niej tylko Osoby pełniące posługi liturgiczne. Dotyczy to także Niedzieli Wielkanocnej.

     Do sakramentu pokuty i pojednania można przystąpić od poniedziałku do środy w godzinach: od 16.00 – 17.55.  Na spowiedź czekajmy w przedsionku lub przed kościołem, aby nie robić kolejki przed konfesjonałami. Jeśli będzie w miarę ciepło pozostawiamy otwarte drzwi do kościoła. Po spowiedzi będzie możliwość przyjęcia Komunii Św. dla tych, którzy poproszą. Przypominam, że do spowiedzi można poprosić o każdej porze dnia.

    W Wielkim Tygodniu kościół jest codziennie otwarty od godz. 09.00.  Bardzo zachęcam do nawiedzenia kościoła oraz rodzinnej czy indywidualnej modlitwy przed Najśw. Sakramentem. W Wielki Piątek (od godz. 9.00 do 16.00) istnieje możliwość indywidualnej czy rodzinnej modlitwy i adoracji Pana Jezus w Ciemnicy, a Wielką Sobotę adoracji Pana Jezusa w Grobie (od godz. 11.00 do 18.00). Pamiętajmy, że w tym roku nie całujemy krzyży. Cześć krzyżowi oddajemy przez głęboki ukłon. Proszę tylko, aby zawsze zachować kilkumetrowy odstęp od innych osób i jednocześnie nie przebywać w kościele, w liczniejszej grupie.

    W przedsionku kościoła znajduje się: woda święcona (kranik umożliwia bezpieczne jej nalewanie). W kościele na stoliku znajduje się prasa i modlitewniki na Triduum Paschalne (można je sobie zabrać na własność), a od Wielkiego Wtorku będą także „chlebki dobroczynności z Caritas”. Wszelkie ofiary (w tym i za chlebki) można złożyć w koszyku lub do skrzynki wewnątrz kościoła.

     W niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Msze św. są o godz.: 7.00, 10.00, 12.00 i 17.00. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. o godz. 8.30. i 11.00. Pierwszeństwo uczestnictwa mają wierni, których intencja Mszy św. jest sprawowana. Pamiętajmy o poświęceniu w swych domach  pokarmów wielkanocnych (tekst modlitwy znajduje się poniżej).

     Intencja dla członków Róż Różańcowych na kwiecień: modlimy się o ustanie  epidemii oraz o dar nawrócenia dla grzeszników. Członkinie nowej Róży św. Ojca Pio niech odmawiają codziennie inną tajemnicę Różańca.

    Do sprzątanie kościoła na sobotę 11  kwietnia (godz. 9.00) są proszeni: Danuta Kusak, Sylwester i Edyta Kusak, Małgorzata Grześko, Agnieszka i Jacek Klempka, Marzena i Andrzej Klempka, Magdalena i Paweł Stachal, Teresa i Marcin Stachal, Magdalena i Mariusz Bieleccy. Wyznaczenie dat następnych dyżurów i poszczególnych parafian nastąpi później (raczej dopiero od soboty 02 maja).

    Dziękuję wszystkim Parafianom za modlitwę, słowa otuchy i wsparcia także dla nas Duszpasterzy. Dziękuję także za ofiary na rzecz kościoła i Parafii przekazane na parafialne konto:  39 1160 2202 0000 0002 7088 4630

 

MODLITWA POŚWIĘCENIA POKARMÓW WIELKANOCNYCH

(pokarmy można poświęcić w Wielką Sobotę lub tuż przed wspólnym śniadaniem wielkanocnym):

W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Amen.

Panie Jezu Chryste, Ty po swoim zmartwychwstaniu spożywałeś posiłki ze swymi uczniami ofiarując im: radość, pokój serca i dar jedności ..

Chryste Chlebie Żywy, który zstąpiłeś z nieba i dajesz życie światu, pobłogosław  ten chleb  (+ kreślimy znak krzyża świętego nad pokarmem)  i wszelkie świąteczne pieczywo na pamiątkę chleba, którym nakarmiłeś słuchających Ciebie wytrwale na pustkowiu i który wziąłeś w swoje święte i czcigodne ręce, aby go przemienić w swoje Ciało.

Baranku Boży, Ty pokonałeś zło i obmyłeś świat z grzechów, pobłogosław (+ kreślimy znak krzyża świętego nad pokarmem)  to mięso, wędliny i wszelkie pokarmy, które będziemy jedli na pamiątkę baranka paschalnego i świątecznych potraw, jakie Ty spożyłeś z Apostołami podczas Ostatniej Wieczerzy.

Chryste, nasze życie i zmartwychwstanie, pobłogosław te jajka  (+ kreślimy znak krzyża świętego nad pokarmem)   znak nowego życia, abyśmy dzieląc się nimi w gronie rodziny mogli się także dzielić wzajemnie radością z tego, że jesteś z nami.

Pozwól nam wszystkim dojść do Twojej wiecznej uczty w domu Ojca, gdzie żyjesz i królujesz na wieki wieków. Amen.  

         (w tym momencie należy pokropić pokarmy wodą święconą).

      Wszyscy razem odmawiają:  Ojcze nasz

 

     Niech Pan Bóg Nam wszystkim błogosławi i oddali od nas wszelkie niebezpieczeństwo, choroby i śmierć …

 

                                                                  Ks. Tadeusz Michałek SCJ,  proboszcz