Drukuj
Odsłony: 41

    Bogu Najwyższemu niech będą dzięki za dzień Pierwszej Komunii św. w naszej Parafii. Dziękuję Rodzicom za przygotowanie kościoła i obejścia na dzisiejszą uroczystość. Msze św. o godz.: 8.30, 9.30 (I Komunia), 12.00 i 17.00.  Na godz. 15.00 zapraszam do kościoła w celu odmówienia Koronki do Bożego Miłosierdzia w intencji naszej Ojczyzny. Dzisiaj szczególnie myślimy i troszczymy się o naszą Ojczyznę oddając głos na godnego prezydenta. Niech nikt nie zwalnia się z tego zaszczytnego obowiązku i przywileju.

    Dziękuję Rodzinom Dzieci Rocznicowych za dar ołtarza w wysokości 700 zł., który złożyli przed tygodniem. Kwotę tę przeznaczymy na wyposażanie, po remoncie, salki dla dzieci i młodzieży.

    Wspomnienia liturgiczne: jutro obchodzimy uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. o godz. 8.30 i 18.00. Jutrzejsza taca jest przeznaczona na Stolicę Apostolską. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota lipca.  Zapraszam do wspólnej modlitwy. Odwiedzin chorych nie będzie, chyba że ktoś wyraźnie o to poprosi. Nabożeństwo ku czci niepokalanego Serca Maryi w sobotę o godz. 8.00.

   Sakrament małżeństwa pragną zawrzeć: Monika Anna Włoch, nasza parafianka z ul. Zagrodnej i Kamil Strug – par. św. Macieja w Ratoszynie. Zapowiedź pierwsza. Z kolei, Katarzyna Gąsior - nasza parafianka z Kol. Pliszczyn i Damian Tarasiński (Wilczopole Kol) oraz Ewelina Baran (Janów Lubelski) i Norbert Chomiuk, nasz parafianin z Kol. Pliszczyn. Jest to już zapowiedź druga.

    W przyszłą niedzielę ofiarą do puszki będziemy mogli wesprzeć Rodzinę Pani Kingi z Łapanowa, która w wyniku powodzi utraciła wszystko. Zbiórkę przeprowadzi młodzież z RSM. Jest to bowiem ogólnopolska inicjatywa RSM-u.

    Są jeszcze wolne miejsce na tygodniowy wyjazd dzieci i młodzieży do Zakopanego. Wszelkie dalsze informacje i zapisy u Bartka Michalskiego.

    Prosimy o pomoc przy remoncie zaplecza kościoła.  Początek prac w soboty o godz. 9.00. Dziękuję wszystkim, którzy poświęcają odrobinę swego czasu.

   Uczestnicy pogrzebu za śp. Jana Przybysia ofiarowali dwanaście intencji Mszy św. za Daniela Saneckiego z Łagiewnik, którego pogrzeb był wczoraj: pięć intencji.  Wczoraj z kolei odeszła od nas śp. Zofia Kusak z Łysakowa. Data pogrzebu jeszcze nie jest znana.  Wieczny odpoczynek

     Intencje Mszy św.

     Niech Najśw. Serce Jezusa wam wszystkim błogosławi.

                                                                Ks. Tadeusz Michałek SCJ,  proboszcz