Dzisiaj Niedziela Adoracyjna. Przed Mszą św. popołudniową, o godz. 16.45 odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia w intencji naszej Ojczyzny. Zapraszam do wspólnej modlitwy. Zachęcam do tej modlitwy w naszych rodzinach. Dziękuję Rodzinom Dzieci Pierwszokomunijnych za dar ołtarza w wysokości 2400 zł.  Kwotę tę przeznaczymy na wyposażanie salki dla dzieci i młodzieży. Dziękuję za dodatkowe ofiary do puszki na pomoc rodzinie z Łapanowa.

    Wspomnienia liturgiczne: jutro wspomnienie Bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, w środę św. Jana z Dukli, w sobotę przypada święto św. Benedykta jednego z głównych Patronów Europy.

    Od tego tygodnia wracamy do większej regularności w tygodniowej modlitwie podczas Adoracji przed wieczorną Mszą św. Pragnę przypomnieć, że w poniedziałki adoracja w milczeniu, we wtorek modlitwa do św. Antoniego, w środę do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy (można przynosić intencje modlitwy zarówno na wtorek jak i w środę), w czwartek modlitwa o powołania w Kościele i do Księży Sercanów, w pierwszy i trzeci piątek miesiąca Litania do Najśw. Serca Jezusa z aktem oddania, w drugi i czwarty piątek miesiąca odmawiamy Koronkę do Bożego Miłosierdzia, w pierwsze soboty poranne Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi (Msza św. i adoracja połączona z odmówieniem jednej części Różańca Św.). Bardzo zapraszam i gorąco zachęcam do praktykowania adoracji i do wspólnej modlitwy.

    Intencje Różańca na miesiąc lipiec: 

Intencja papieskaMódlmy się, by współczesne rodziny były wspierane miłością, szacunkiem i radą.

Parafialne intencje modlitwy:

  • O ustanie epidemii oraz o zdrowie dla chorych.
  • O pomyślny rozwój naszej Ojczyzny.
  • O pomyślny przebieg tegorocznych żniw i o urodzaje.
  • Intencje osobiste członków Żywego Różańca.

     Sakrament małżeństwa pragną zawrzeć Monika Anna Włoch z ul. Zagrodnej i Kamil Strug z par. św. Macieja w Ratoszynie.  Jest to zapowiedź druga.

     Uczestnicy pogrzebu śp. Zofii Kusak ofiarowali siedem intencji Mszy św.

     Dziękuję Parafianom z Zagród za pełne ofiarności przygotowanie kościoła i obejścia. A na przyszłą sobotę zapraszam: Ewę i Kazimierza Wolińskich, Teresę i Henryka Kowalczyk, Marka Purc, Ewę i Krzysztofa Paprockich, Iwonę i Bartłomieja Paprockich, Elżbietę Gołoś.

     Intencje Mszy św.

     Niech Najśw. Serce Jezusa wam wszystkim błogosławi.

                                                                         Ks. Tadeusz Michałek SCJ,  proboszcz