Po porannej Mszy św. spotkanie dla Róż Żywego Różańca.

    Wspomnienia liturgiczne tego tygodnia: we wtorek przypada wspomnienie św. Jana Vianey, w pierwszy czwartek święto Przemienienia Pańskiego (Msze św. o godz. 8.30 i 18.00). W pierwszy piątek od godz. 9.00 odwiedziny chorych, od godz. 17.00 adoracja eucharystyczna.

    W przyszłą niedzielę taca jest przeznaczona na dzieła charytatywne Caritas naszej Archidiecezji. Ofiary do puszki na cele dobroczynne naszej Parafii.

    Z uwagi na wciąż trwająca epidemię bardzo proszę abyśmy przestrzegali wszystkich zaleceń. Tym samym bardzo proszę, aby we Mszy św. i w Nabożeństwach uczestniczyć w maseczkach, dezynfekować także dłonie. To jest podstawowy wymóg miłości bliźniego i troski o drugich, wyjątkowy „znak pokoju”. Osoby, które kaszlą bardzo proszę, aby modliły się przed kościołem. Dla niezorientowanych i gości pragnę przypomnieć, że kapłani przed udzielaniem Komunii Św. zawsze dodatkowo dezynfekują palce i zakładają maseczki.

    Odnośnie spraw cmentarnych to pragnę podziękować wszystkim, którzy dbają o piękno i czystość grobów i całego cmentarza. Dziękuję za przestrzeganie regulaminu cmentarnego. Smutną jednak sprawą jest wrzucanie do kubłów przeróżnych rzeczy przywiezionych z domu. Ktoś wrzucił nawet szybę samochodową, bywają i butelki po alkoholu … To nie tylko podstawowy brak kultury ale wyraz braku szacunku wobec nas i cmentarza, który jest przecież miejscem świętym. Dziękuję wszystkim którzy zabierają niektóre odpady do swych domowych kubłów. Koszt obsługi naszych śmieci jest bardzo wysoki i wynosi średnio 600 zł. miesięcznie. Dziękuję także rodzinom i opiekunom grobów za opłacanie miejsca, po upłynięciu dwudziestu lat od ostatniej wpłaty.

    W tym roku nie będzie wspólnego pielgrzymowania do Bystrzycy w dniu 15 sierpnia. Jednocześnie i sami księża naszego dekanatu nie uczestniczą w odpustach w innych parafiach.

     Dziękuję za przygotowanie kościoła i obejścia. A na przyszłą sobotę prosimy: Zofię i Ryszarda Urban, Małgorzatę i Marcina Żmuda, Edytę i Pawła Wetoszków, Annę i Mariusza Styrnik, Barbarę i Henryka Szewczyk, Tadeusza Rybka. Dekorację kwiatową zapewniają Rodziny nowożeńców.

      Intencje Mszy św.

      W sobotę pochowaliśmy sąsiadkę kościoła śp. Zofię Zabłocką. Wieczny odpoczynek …

      Niech Pan Bóg wam wszystkim błogosławi.

                                                                        Ks. Tadeusz Michałek SCJ,  proboszcz